Konchowanie uszu a poprawa słuchu

Poprawa słuchu dzięki konchowaniu

Konchowanie uszu (inaczej też świecowanie) to zabieg w którym wykorzystuje się odpowiednie  konchy (nieco większe, przypominające lejki) lub świece (długie, puste wewnątrz). Specjalistyczne konchy zrobione są z płótna nasączonego oczyszczonym woskiem. Podczas zabiegu konchę lub świecę wprowadza się cieńszym końcem do ucha, a drugi zapala. Podczas spalania konchy w kanale słuchowym tworzy się podciśnienie (efekt podobny jak w kominie).

Efektem jest delikatne zasysanie zalegających resztek woskowiny wraz z zawartymi w niej toksynami. Co więcej ucho i przylegające tkanki ogrzewają się, dzięki czemu wydzielina mięknie dzięki czemu łatwiej jest usuwana na zewnątrz (zatrzymywana we wnętrzu konchy). Wyrównuje się także ciśnienie po obu stronach błony bębenkowej. To zabieg, który przeprowadzony w odpowiedni sposób jest prosty, tani i skuteczny.

Wpływ konchowania uszu na słuch

poprawa słuchu a konchowanie uszu, swiecowanie uszuCzy oprócz łagodzenia dolegliwości, które są najbardziej kojarzone z ta metodą (np. bóle głowy, ucisk w głowie, migreny, zapalenia ucha, katar, zapalenie zatok, uśmierzanie stresów, problemy z błędnikiem czy nawet stymulacja energetyczna organizmu ) konchowanie może również pozytywnie wpłynąć na nasz słuch?

Na szczęście tak – konchowanie uszu sprawdzi się przy takich problemach jak:

  • poprawa słuchu
  • szumy w uszach, tzw. dzwonienie
  • zaburzenia słuchu

W wyniku przeprowadzenia konchowania poprawia się słuch i łagodnieją dolegliwości z nim związane. Często ulgę odczuwa się już po pierwszym zabiegu, ale z reguły konieczna jest seria kilku  zabiegów, aby nastąpiła zdecydowana poprawa.

Oczyszczanie uszu

Konchowanie ułatwia usunięcie woskowiny zalegającej w kanale słuchowym, w nieinwazyjny sposób powoduje oczyszczenie uszu. Dodatkowo usuwa podrażnienie uszu i zatok. W związku z tymi cechami zabieg ten chwalą sobie nie tylko muzycy, ale również nauczyciele, aktorzy i piosenkarze. Poprawa słuchu objawia się wyczuwalną różnicą w słyszeniu tonów wysokich, średnich i niskich.

Przypominam, że zabieg jest absolutnie bezpieczny. Nie ma mowy o oparzeniu, musi być jednak przeprowadzany przez terapeutę, który ma uprawnienia do stosowania tej metody. Co oznacza też, stosowanie odpowiednio dostosowanych i przygotowanych konch lub świec.