Naturalne wzmocnienie organizmu

Wzmocnienie organizmu

Osłabienie organizmu spowodowane  trybem życia i narażeniem na choroby cywilizacyjne może być poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Podstawą utrzymania organizmu w dobrej kondycji jest dbanie o odpowiednią dietę, stan fizyczny oraz umysł, czyli skuteczne odreagowanie stresu. Jeśli jednak organizm daje powtarzające się sygnały złego samopoczucia oznacza to, że nie radzimy sobie z codziennym dbaniem o stan równowagi naszego ciała.

Równowaga ta może być zachwiana z różnych przyczyn. Zachwianie równowagi w organizmie prowadzi do jego osłabienia, spadku odporności układu immunologicznego. Daje uczucie zmęczenia, znużenia, a nawet stanów depresyjnych i może prowadzić do powstawania różnych chorób.

Niezwykle pomocną, naturalną metodą na wzmocnienie organizmu jest refleksoterapia. Refleksoterapia to zabieg, który ma na celu przywrócenie równowagi w organizmie.

Równowaga organizmu

Przyczyną zachwiania równowagi są zastoje energii, które mogą być powodowane przez niewłaściwe odżywianie, stres, negatywne emocje, oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak na przykład czynniki atmosferyczne, pole elektromagnetyczne, urazy czy operacje na przebiegu meridianów.

refleksoterapia na wzmocnienie organizmuMetoda refleksologii Inge Dougas to połączenie w praktyce refleksologii  z chińską teorią meridianów. Według tej teorii zablokowanie w meridianach energii powoduje choroby i różne dolegliwości.

Zgodnie z tą metodą zabieg refleksoterapii oddziałujący na poszczególne meridiany usprawnia przepływ energetyczny w całym organizmie. Dzięki temu polepszamy funkcjonowanie układu nerwowego, poprawiamy pracę układu krążenia, co skutkuje lepszym dotlenieniem i odżywieniem wszystkich tkanek oraz skutecznym oczyszczaniem organizmu z toksyn, przywracamy równowagę układu hormonalnego – przy chorobach tarczycy, zaburzeniach cyklu menstruacyjnego, zespole napięcia przedmiesiączkowego, a nawet łagodzimy objawy związane z menopauzą.

Co więcej równowaga energetyczna redukuje stres i napięcie psychofizyczne. Odpręża układ nerwowy i rozluźnia mięśnie. Likwiduje blokady energetyczne i emocjonalne. Uspokaja ciało i umysł oraz działa profilaktycznie na przyszłe zachwiania.

Jak refleksoterapia wzmacnia organizm?

Zabiegi refleksoretapii prowadzą do osiągnięcia równowagi w przepływie energii życiowej przez system czakr i meridianów, ponieważ to w nich ujawniają się pierwsze nieprawidłowości organizmu – zanim zaatakują narządy lub struktury na poziomie komórkowym. Co za tym idzie refleksoterapia wspomaga wzmocnienie organizmu przez zapobieganie rozwoju stanów chorobowych i doprowadzanie do równowagi energetycznej. Refleksoterapia ma zastosowanie w profilaktyce ponieważ pobudza siły organizmu i utrzymuje go w zdrowiu. Wzmacnia układ immunologiczny, wspiera procesy samoregulacyjne organizmu.

Seria zabiegów refleksoterapii potrafi skutecznie wzmocnić organizm w naturalny sposób.

Wypróbuj refleksoterapię – umów się na zabieg.